Bošković: U ŽCG sam zaposlena u vrijeme Kneževićevog maloljetstva
„U emisiji ‘META – država rođaka’, koja je sinoć prikazana na televiziji Vijesti, nanovo se plasira neistina da sam zaposlena u ‘Željezničkom prevozu’, kao sestra Milana Kneževića.
U nekadašnjoj Željeznici Crne Gore sam počela da radim kao diplomirani inženjer elektrotehnike još 1997, kada je moj brat bio maloljetan, te, logično, nije mogao imati nikakve veze sa mojim zaposlenjem. Takođe, u ovoj kompaniji radim skoro tri decenije i prošla sam sve korake – od pripravnika, sistemskog inženjera, glavnog inženjera, rukovodioca...
Za izvršnog direktora ŽICG konkurisala sam na javno objavljenom oglasu 2021, i to je prvi put (otkad kompanija postoji) da je izvršni direktor odabran na javnom konkursu. Između ostalog, jedan od uslova je bio i izrada Programa rada, što se tek sada, nakon toliko godina uvodi kao obavezan uslov kroz Nacrt Zakona o privrednim društvima i unapređenju korporativnog upravljanja.
Od strane svih onih koji su imali uvid u izrađene programe prijavljenih kandidata, moj rad je proglašen najboljim – kvalitativno i kvantitativno, a to su potvrdili i ostali učesnici konkursa. Izbor je vršio Odbor direktora ŽICG, u kome, koliko mi je poznato, nije bilo članova DNP-a. Rezultat glasanja je bio 3:2, što jasno pokazuje da nije postojao ničiji uticaj ili dogovor.
Dokazala sam, zajedno sa timom koji predvodim, da posvećeno i veoma uspješno radimo svoj posao. To smo potvrdili, između ostalog, i obezbjeđivanjem, u saradnji sa EU partnerima, granta – bespovratnih sredstava u iznosu od 112 miliona eura (najveći grant koji je Crna Gora ikad dobila) namijenjenih za rekonstrukciju i modernizaciju sistema željezničke infrastrukture.
Takođe, način na koji upravljam kompanijom, zajedno sa Odborom direktora i menadžmentom, prepoznat je i od strane 'NVO Alternativa', koji su u nedavno sprovedenim istraživanjima ŽICG svrstali među pet najtransparentnijih od ukupno 55 državnih preduzeća.
Na kraju, ono što nikako ne prihvatim je to da se uspjeh jedne žene iznova pokušava svesti na porodične odnose, i na to da ona ne može kvalitetno raditi svoj posao i postizati sjajne rezultate ukoliko nije predstavljena kao nečija sestra, žena, kuma i sl.“